تبلیغات
نقشه برداری Geo Map - منابع کنکور کاردانی به کارشناسی مهندسی نقشه برداری
 
نقشه برداری Geo Map
همت چاره ساز است
درباره وبلاگ
نظرسنجی
کدامیک از شاخه های نقشه برداری مورد پسند شماست؟

برچسبها
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

دروس تخصصی نقشه برداری :

1 .  نقشه برداری :

كتاب نقشه برداری عمومی هنرستان و جزوه نقشه برداری عمومی استاد امین الرعیا و
 جزوه نقشه برداری مسیر استاد امین الرعیا رو بخونید كه بی نظیره واقعا همه سوالات كنكور از جزوه خودشه كه پیر نقشه برداری ایران هست و طراح سوالات نقشه برداری هستش .( منابع تكمیلی مثل كتاب نقشه برداری شمس نوبخت و كتاب نقشه برداری محمود دیانت خواه  البته این دو كتاب رو بیشتر سعی كنید تمرین هایشان را حل كنید و وارد جزئیاتش نشید ) . اگه می خواید نقشه برداری بالای 70 درصد بزنید باید دو تا جزوه استاد امین الرعیا رو بخونید .

حتما دو جزوه استاد امین الرعیا رو بخونید قول بهتون میدم نقشه برداری  می تونید 80  درصد بلكه بیش تر هم بزنید و خود استاد امین الرعیا طراح سوال است . 

چارت واحدهای درسی کارشناسی رشته نقشه برداری

 

بقیه در ادامه مطلب

2 . فیزیك نور :

میتوند از هر منبعی بخونید ولی كتاب فیزیك نور خانم شهره حیدری كه واقعا كتاب
بی نظیری  هست رو بخونید و فیزیك رو 80 به بالا بزنید و مبحث فیزیك نور  كتاب سال اول دبیرستان كه نوشته مهندس علیرضا عربشاهی هست رو بخونید  .

3 . ژئودزی :

جزوه ژئودزی 1  كارشناسی دكتر نجفی علمداری و  اگه بتونید جزوه تعیین موقعیت به كمك اجرام سماوی استاد صالح آبادی و ژئودزی 1 و 2 همین استاد (صالح آبادی ) رو بخونید كه عالیه كه امسال همه شگفت زده شدند و تقریبا تمام سوالات ژئودزی از جزوه های استاد صالح آبادی اومده بود كه خودم  این جزوه ها را آماده كردم و دارم و كتاب تعیین موقعیت هنرستان رو حتما بخونید و جزوه ژئودزی استاد میر قاسم پور رو حتما حتما بخونید .

یا کتاب های زیر :

معرفی کتاب یا جزوه ای صرفا پیشنهادی بوده وهیچ منظوره و وابستگی به انتشارات یا نویسنده نیست.

زبان و ادبیات فارسی  -  تعداد سوال :  ۳۰

منابع اصلی:

-كتاب برگزیده متون ادب فارسی-جلیل تجلیل- نشر دانشگاهی

2-زبان و نگارش فارسی انتشارت سمت

منابع کنکوری :

الف -  درس و کنکور ادبیات فارسی1 ( غلامی کلیشمی( - گسترش علوم پایه - قیمت 6800  تومان

ب -  کتاب جامع  ادبیات – زبان – معارف ( مدرسان شریف )  - قیمت : ۹۸۰۰ تومان

ج - کتاب کاردانی به کارشناسی گاج-مینا مدحی- قیمت =۶۵۰۰ تومان

انتشارات گسترش علوم پایه:

این انشارات در باب ادبیات فارسی کاردانی به کارشناسی 2 جلد کتاب به نوشته آقای غلامی کلیشمی منتشر کرده است :

1 -  درس و کنکور ادبیات فارسی1 

2 -  درس و کنکور ادبیات فارسی2

توجه: داوطلبین کنکور سراسری تنها باید جلد اول ادبیات را خریداری کنند و داوطلبین دانشگاه آزاد اسلامی هستند که باید هر دو جلد را خریداری نمایند.

محتوای کتاب درس و کنکور ادبیات فارسی جلد1 :

این کتاب در ابتدای هر فصل درس می دهد. بدینگونه که مثلا متن یا قطعه شعری را آورده و سپس به تشریح نکات آن می پردازد. سپس لغات مهم را از نظر املایی و معنایی مورد بررسی قرار می دهد. لازم به ذکر است که در انتهای هر فصل نیز از خواننده تست به عمل می آید.

در انتها هم تست های کنکورهای سال گذشته از جمله 1387 آورده شده است.

بررسی کلی: به نظر من این کتاب بسیار جامع و مفید است.  اما داوطلب گرامی برای خواندن و مرور دقیق این کتاب به زمانی معادل 5 ماه مانده به کنکور نیاز دارد. بنابراین مطالعه این کتاب برای افرادی که قصد دارند این کتاب را یکی دو ماه مانده به کنکور مطالعه نمایند توصیه نمی شود.

انتشارات مدرسان شریف :

این کتاب با قطری بزرگ و در 484 صفحه تدوین گشته است و شامل 3 درس عمومی ( ادبیات , معارف و زبان خارجه) می باشد.

محتوای بخش ادبیات :

بخش ادبیات این کتاب حدودا 120 صفحه و با فونت ریز و جامع شامل برترین نکات ادبیات می باشد.
شیوه تدریس این کتاب بسیار عالی می باشد. بدینگونه که پس از هر نکته چند تا تست می گیرد و در همان جا هم جواب تست را می دهد. (دیگر لازم نیست برای پیدا کردن جواب تست در انتهای کتاب دنبالش بگردید ) در انتها هم تست های کنکورهای سال گذشته از جمله 1387 آورده شده است.

بررسی کلی: این کتاب سراسر فشرده و سرشار از نکات ریز و مهم است. بنابراین مطالعه این کتاب در هر مقطعی مفید می باشد.

 انتشارات گاج:

کتابی کامل هست.اگه از اول شروع به خواندن بکنید و تا اخر ادامه دهید حتما نتیجه مطلوبی در ادبیات خواهید داشت.کتابهای گاج از هر نظر کامل بوده و من ادبیات آنرا حتما پیشنهاد می کنم.در آخر کتاب هم مجموعه تستهای جامع از کنکور سالهای قبل دارد.

در تمامی کنکورهایی که از درس ادبیات در آن سوال طرح می شود،همواره سوال یا سوالاتی از تاریخ ادبیات و کتب نویسندگان و شاعران می آید.کنکور کاردانی به کارشناسی نیز از این قاعده مستثنی نیست.اما یکی از مشکلاتی که در این زمینه برای داوطلبان بوجود می آید مسئله بخاطرسپاری این تعداد زیاد ازآثار نویسندگان و شاعران مشهور است.این قضیه وقتی نمود بیشتری می یابد که آثار تعدادی از نویسندگان یا شعرای مختلف در نام مشابه یکدیگر هستند و طراحان سوالات کنکور نیز از این قضیه نهایت استفاده را برده و در گزینه های سوال داوطلب را گمراه می کنند و اورا به شک می اندازند.مثلا ناصرخسرو قبادیانی کتابی دارد به نام زادالمسافرین و خواجه عبدالله انصاری نیز کتابی مشابه همین نام به اسم زادالعارفین دارد.این وجه تشابه بعضا مشکلاتی را برای داوطلبان بوجود می آورد.

اما راه حل چیست؟

یک راه حل اینست که برای جلوگیری از اشتباه در بخاطرسپاری و یادآوری آثار شعرا و نویسندگان شما باید یک ارتباط بین اثر و صاحب اثر پیدا کنید.ارتباطی که باعث شود به محض دیدن و یا شنیدن نام اثر یا نام صاحب اثر بلافاصله متوجه شوید که این اثر متعلق به کیست و یا این شخص کدام اثر متعلق به اوست.توجه کنید که این ارتباط حتما نباید ارتباطی معقول و منطقی باشد.شما می توانید از ارتباطاتی مضحک و خنده دار نیز استفاده کنید.فقط این ارتباط باید طوری باشد که شما را در یادآوری کمک نماید.مثلا در مورد بالا برای جلوگیری از تداخل و اشتباه می توان این ارتباط را بین ناصر خسرو و اثرش زادالمسافرین بوجود آورد که ناصرخسرو شخصی است که زیاد سفر می کرده و سفرنامه را دارد و مسافر هم کسی است که سفر می کند.وهمچنین بین خواجه عبدالله انصاری و زادالعارفین می توان این ارتباط را تصور کردکه چون خواجه عارف نامی قرن پنجم است ، اثرش نیز زاد العارفین می باشد.

یک راه دیگر برای بخاطرسپاری آثار نویسندگان اینست که  آثار نویسنده ای را که می خواهید حفظ کنید بصورت مخفف و مختصر در آورید. مثلا شما قصد دارید آثار نظامی گنجوی را به خاطر بسپارید.همانطور که می دانید آثار وی عبارتند از:مخزن الاسرار- لیلی و مجنون – خسر وشیرین – هفت پیکر – اسکندرنامه

اگر حرف اول این پنج اثر را کنار هم بگذارید،واژه ی ملخ ها ساخته می شود.که حرف م=مخزن الاسرار ل=لیلی و مجنون خ=خسرو شیرین ه=هفت پیکر ا=اسکندرنامه

با این روش درصد یادگیری و یاداوری به مراتب بیشتر و بهتر می شود. و اشتباهات نیز به حداقل می رسد.چون حفظ کردن یک کلمه بهتر از حفظ کردن چند کلمه است.شما می توانید برای دیگر شاعران و نویسندگان هم به همین شکل عمل کنید.حتما لازم نیست که حرف اول آثار آنان را در کنار هم قرار دهید و یک کلمه معنی دار بسازید بلکه هر کلمه یا عبارتی که شما را به یاد آثار آن نویسنده بیندازد مناسب است.حتی می توانید آثار یک نویسنده و یا شاعر را به صورت یک بیت شعر در آوردید.در این حالت یادگیری سریعترانجام می شود.

چند مثال دیگر:مثلا شما می توانید آثار مولوی را به وسیله کلمه مفسد به خاطر بسپارید.که در آن م=مکتوبات  ف=فیه مافیه  س=سبعه یا مجالس سبعه و د=دیوان کبیر و یا در مورد عبید زاکانی می توانید کلمه مصرا را بکار ببرید.م=موش و گربه  ص=صد پند ر=رساله دلگشا و ا=اخلاق و الاشراف

همانطور که کفته شد حتما لازم نیست حرف اول آثار را کنار هم بگذارید بلکه ازهر کلمه یا عبارتی که شما را به یاد آن آثار بیندازید می توانید استفاده کنید حتی کلمات و عبارات خنده دارحتی خودتان می توانید روشها و راه حلهای بهتری نیز پیدا کنید.

یک پیشنهاد:

کمتر از ۱۰۰ روز به کنکور کاردانی به کارشناسی سال 8۸ باقی مانده است.اگر قصد دارید که تاریخ ادبیات و آثار نویسندگان و شعرا را حفظ کنید بهتر است از همین امشب شروع کنید.

سعی کنید هر شب یا هر دو شب یکبار آثار فقط یک نویسنده و یا شاعر را حفظ و بخاطر بسپارید.چون اگر بخواهید آثار تمامی شاعران را با هم و یکجا حفظ کنید قطعا دچار مشکل می شوید.فقط کافی است شبی ده پانزده دقیقه وقت بگذارید.فکر نمی کنم اگر هر شب آثار یک شاعر را حفظ کنید بیشتر از یکماه طول بکشد.بعد از آنکه آثار تمامی شاعران را مطالعه کردید دوباره از اول شروع کنید و به مرور و یادآوری بپردازید و هر شب آثار یک شاعر را دوره کنید.

معارف اسلامی   -  تعداد سوال :  ۳۰

منابع اصلی :

كتاب معارف اسلامی 1 انتشارات نهاد رهبری

2-كتاب اندیشه اسلامی 1 انتشارات رهبری

سعی کنید وقت بیشتری را برای کتاب اولی بگذارید زیرا بیشتر تستها از این کتاب مطرح می شود.اگر این کتاب را به خوبی مطالعه نمایید به طور حتم می توانید حدود 60 تا 70درصد تستها را پاسخ صحیح دهید.درضمن فراموش نکنید این کتاب را به طور سطحی مطالعه نفرمایید زیرا در سوالات کنکور به ویژه درس معارف گزینه ها شما را به اشتباه وا می دارند.سعی نمایید در هنگام مطالعه این کتاب یرای خود سوال طرح نمایید و به انها پاسخ دهید حتی سوالاتی که فکر می کنید احتمال آمدنشان در کنکور کم باشد.

اگر قرار باشد در کنکور سال۸۸ نیز از این کتاب سوال مطرح شود باید خوشحال باشید زیرا شما می توانید با مطالعه تستهای معارف بین سالهای8۷-82 بیش از 50 درصد جواب دهید.چون ظرفیت تستهای این کتاب به پایان رسیده یعنی طرح نمودن تستهای جدید توسط طراحان مشکل می باشد.بنابراین شما می توانید تستهای سالیان قبل را حتی بدون تغییر در گزینه ها در کنکور سال 8۸ نیز مشاهد نمایید.شما می توانید با مشاهده تستهای معارف سالیان قبل و مقایسه انها به درستی این ادعای من پی ببرید.

منابع کنکوری :

الف -  درس و کنکور معارف اسلامی ( آقای فراهانی( - گسترش علوم پایه - قیمت 4500  تومان

ب  -  درس و کنکور اندیشه اسلامی ( آقای فراهانی( - گسترش علوم پایه - قیمت 6000  تومان

ج  -  کتاب جامع  ادبیات – زبان – معارف ( مدرسان شریف )  - قیمت : ۹۸۰۰تومان

انتشارات گسترش علوم پایه  :

این انشارات در باب معارف اسلامی کاردانی به کارشناسی چند جلد کتاب به نوشته آقای اکبر فراهانی منتشر کرده است :

1 -  درس و کنکور معارف اسلامی

2 -  درس و کنکور اندیشه اسلامی

توجه : هر دوی این کتب برای کنکور سراسری می باشند که من در اینجا به تشریح کتاب اول می پردازم.

محتوای کتاب درس و کنکور معارف اسلامی:

این کتاب شامل 217 صفحه می باشد. ابتدا گلچینی از مهمترین نکات را درس داده و سپس از آن مبحث تست هایی را مطرح می کند. در انتها هم تست های کنکورهای سال گذشته از جمله 1387 آورده شده است.

بررسی کلی : به نظر من کتاب خلاصه و مفیدی است و نکات خوبی را بیان می کند.

انتشارات مدرسان شریف :

این کتاب با قطری بزرگ و در 484 صفحه تدوین گشته است و شامل 3 درس عمومی (ادبیات , معارف و زبان خارجه) می باشد.

محتوای بخش معارف اسلامی :

بخش معارف این کتاب حدودا 160 صفحه و با فونت ریز و جامع شامل برترین نکات معرف اسلامی می باشد. شیوه تدریس بسیار جالبی دارد. ابتدا بصوررت شماره گذاری شده تمامی نکات مهم یک بخش را بیان کرده و سپس تست های طبقه بندی شده مطرح می گردند. در انتها هم تست های کنکورهای سال گذشته از جمله 1387 آورده شده است.

بررسی کلی: این کتاب سراسر فشرده و سرشار از نکات ریز و مهم است. بنابراین مطالعه این کتاب در هر مقطعی مفید می باشد. لازم به ذکر است که مطالعه این کتاب نه تنها فراگیر را خسته نکرده , بلکه بر شوق یادگیری وی می افزاید.

زبان انگلیسی -  تعداد سوال :  ۳۰

از این درس هم از گرامر و دستور زبان انگلیسی سوال مطرح می شود و هم از معنی و درک مطلب.

در سالیان اخیر تعداد کمی تست از گرامر در این کنکور آمده و بیشتر به معنی و درک مطلب پرداخته شده است.

متاسفانه برای این درس منبع مشخصی وجود ندارد و معلوم نیست که از چه کتبی سوال مطرح می شود

انتشارات گسترش علوم پایه :

  این انشارات در باب زبان انگلیسی کاردانی به کارشناسی کتابی را با نام درس و کنکور زبان منتشر نموده است.

محتوای کتاب درس و کنکور درس و کنکور زبان انگلیسی :

در بخش های مختلف به تدریس گرامر و واژه ها و معانی پرداخته و در انتهای هر بخش اقدام به برگزاری آزمون های تستی نموده است. در انتها هم تست های کنکورهای سال گذشته از جمله 1387 آورده شده است.

بررسی کلی: توجه داشته باشید که حجم این کتاب زیاد می باشد و کسانیکه می خواهند از این کتاب برای کنکور ۱ مرداد 88 استفاده نمایند باید قبل از عید آن را خریداری کنند. منظور اصلی این است که این کتاب باید با دقت خوانده شود که مستلزم زمان کافی می باشد...

انتشارات مدرسان شریف:

این کتاب با قطری بزرگ و در 484 صفحه تدوین گشته است و شامل 3 درس عمومی (ادبیات , معارف و زبان خارجه) می باشد.  (البته فقط بخش زبانش 190 صفحه است)

محتوای بخش زبان انگلیسی :

ابتدا بصورت نکات ریز و کوتاه درس را تشریح کرده و در بین آن ها تست هایی را طرح کرده است. و پس از آن آزمونی در مورد همان مبحث طرح می شود. برای مثال فصل دوم به تدریس "صفت" می پردازد و پس از آن تست هایی در مورد مبحث صفت طرح گردیده است. در انتها هم تست های کنکورهای سال گذشته از جمله 1387 آورده شده است.

ریاضیات  -  تعداد سوال :بین  ۲۰ تا ۳۰ سوال

منابع کنکوری :
الف -  درس و کنکور ریاضیات 1و2 ( انتشاران گسترش علوم پایه – دکتر نیکوکار )  - قیمت 6000  تومان
ب -  ریاضیات 1 و 2 مدرسان شریف  - قیمت : 8۸00 تومان
ج -  فلش کارت ریاضیات عمومی 1و2 مدرسان شریف -  قیمت : 3000 تومان
*سرفصل های ریاضیات عمومی و کاربردی : اتحاد - معادلات - مثلثات – دستگاه معادلات - مجموعه ها - معادلات خط - توابع - حد - هم عرضی - هوپیتال - پیوستگی - مجانب ها - مشتق و کاربردهای آن - قضایای رول و میانگین - دیفرانسیل - انحنا - مشتقهای جرئی - توابع چند متغیره - روشهای انتگرال گیری معین و نامعین - قضایای اساسی - محاسبه سطح ، حجم زیر منحنی و طول کمان - انتگرال دوگانه و سه گانه - معادلات دیفرانسیل - تبدیلات لاپلاس - دنباله و سری - بردار - اعداد مختلط - مختصات قطبی - ماتریس...

مدرسان شریف حجم زیادی دارد ولی کاملترین کتاب در این درس می باشد. با برنامه ریزی می توان در درس ریاضی که معمولا عموم درصد پایین می زنند موفق شد.

نقشه برداری - ۳۰ تست

کتاب نقشه برداری-دیانت خواه - قیمت:۶۱۰۰ تومان

کتاب نقشه برداری عمومی-عاصی -قیمت:۸۰۰۰ تومان

کتاب جامع نقشه برداری-رنجبر - قیمت۱۲۰۰۰ تومان

تستها و نکات جامع نقشه برداری-صمدی علی نیا-قیمت :۳۰۰۰ تومان

مجموعه تستهای نقشه برداری کاردانی به کارشناسی-رنجبر-قیمت:۵۸۰۰ تومان

کتاب نقشه برداری مسیر وقوسها در راهسازی- سلیمانی

بهتر است ۲ کتاب اولی را به صورت مفهومی بخوانید وتمرینها را حل کنید چون جامع هستند بعد تستهای نقشه برداری را از کتاب کاردانی به کارشناسی رنجبر بزنید.

برای مسیر کتاب رنجبر خوب هست.برای نقشه برداری زیرزمینی جزوه مهندس عظیمی و راست بود را مطالعه کنید.

ژئودزی و فتوگرامتری - ۳۰ تست

جزوه ژئودزی ۱-  نجفی

جزوه ژئودزی۲-  محمد کریم

کتاب ژئودزی و کارتوگرافی ریاضی-رستمی امامی-قیمت ۳۸۰۰ تومان

جزوه فتوگرامتری سعید صادقیان

جزوه فتوگرامتری شایسته ماهانی

جزوه فتوگرامتری امامی

جزوه نجوم- محمد کریم 

تستهای این دو درس رو از کتاب کاردانی به کارشناسی رنجبر مطالعه کنید.

فیزیک نور- ۱۵ تست

کتاب خاصی نیست ولی جزوه ی ماهان رو خیلی تعریف می کنند.

تستهارو از کتاب کاردانی به کارشناسی رنجبر بخونید.

موفق باشید.

 

 

4  . فتوگرامتری :

جزوه فتوگرامتری 1 و 2 ابوالفضل خاكبازان كه استاد خودم بوده رو بخونید كه طراح سوال هست و خودم جزوه هاشو آماده كردم و حتما حتما كتاب فتوگرامتری كاربردی  مهندس ابوالفضل خاكبازان كه امسال چاپ شده و ناشر آن دانشگاه شهید رجایی هستش رو بخونید عالیه واقعا  .

5 . ریاضی :

بخونید هر چی  بیشتر بهتر  

دروس عمومی :

1 . معارف :

كتاب اسماعیل فراهانی و كتاب  خیرالله اسماعیلی رو حتما بخونید چون تمام سوالات كنكور توشه كتاب واقعا بی نظیریه و كتاب معارف اسلامی 1  كه برای نهاد رهبری هست را بخونید كه جلدش صورتیه و به نظر من كتاب خیرالله اسماعیلی را بیشتر بخونید امسال من اونو خوندم و واقعا این استاد تمامی سوالاتو پیش بینی كرده و تو كتابش به كار برده كتاب وققعا بی نظیزیه .

 

2 . ادبیات :

كتاب باقر غلامی كلیشمی   و كتاب پرسش و پاسخ و كتاب زبان و نگارش فارسی همین استاد رو بخونید واقعا بی نظیره  .

3 . زبان :

بخونید خیلی بخونید  من خودم قید قوائد رو زدم و روزی 10 تا كلمه حفظ كردم و تا روز كنكور كلی كلمه حفظ  بودم ونتیجشو دیدیم و به هر حال هر چی معنی بیشتر بخونید بهتره .

نمونه سوالات :

تمام سوالات كنكور كاردانی به كارشناسی  ( كارشناسی ناپیوسته ) مهندسی نقشه برداری
 ( آزاد – سراسری – كنكور آزمایشی سازمان  جغرافیایی نیروهای مسلح )رو بخونید

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

       نظرات
چهارشنبه 25 آذر 1388
احمد رضایی دانشجوی ارشد رشته نقشه برداری GIS
پنجشنبه 10 اسفند 1396 06:31 ب.ظ
من اعتقاد دارم این یکی از اطلاعات بسیار مهم برای من است.
و من خوشحالم که مقاله شما را مطالعه می کنم. اما می خواهم به بیانیه ای در مورد چند عادت رایج،
سبک وب سایت ایده آل است، مقالات در واقع عالی است: D.
شغل خوب، سلام
دوشنبه 2 بهمن 1396 08:38 ب.ظ
سلام این تا حدودی موضوع نیست، اما من مایل بودم بدانم وبلاگ چیست
از ویراستاران WYSIWYG استفاده کنید یا اگر مجبورید کد را به صورت دستی وارد کنید
با HTML من بلافاصله شروع به کار میکنم، اما هیچ دانشی در زمینه برنامه نویسی ندارم، بنابراین میخواهم از کسی راهنمایی بگیرم
تجربه. هر گونه کمک خواهد شد بسیار قدردانی!
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 03:53 ق.ظ
I don't know if it's just me or if everybody else encountering
problems with your site. It appears as though some of
the text in your posts are running off the screen. Can someone
else please provide feedback and let me know if this is happening to them
as well? This could be a issue with my internet browser because I've had this happen previously.
Appreciate it
پنجشنبه 21 اردیبهشت 1396 10:20 ب.ظ
Saved as a favorite, I love your site!
دوشنبه 18 اردیبهشت 1396 09:09 ق.ظ
Hello, Neat post. There's a problem together with your web site in internet explorer, could
test this? IE nonetheless is the marketplace chief and a
good part of other folks will leave out your excellent writing due to this problem.
جمعه 1 اردیبهشت 1396 02:32 ب.ظ
I'm not sure exactly why but this site is loading very slow for me.
Is anyone else having this problem or is it a problem on my end?
I'll check back later and see if the problem still exists.
چهارشنبه 19 آذر 1393 10:50 ق.ظ
نیاز به جزوه دارم
پنجشنبه 12 اردیبهشت 1392 03:13 ق.ظ
این جزوه هارو از کجا تهیه کنیم
دوشنبه 21 شهریور 1390 03:19 ق.ظ
سلام دوست خوب!شاید خنده دار باشه اما من دنبال جزوه های استفاده شده ام کلا با جزوه و کتاب نو نمیتونم درس بخونم امکانش هست از طریق خودتون یا دوستانتون جزواتی که خوندن و لازم ندارن رو تهیه کنم؟
سه شنبه 7 تیر 1390 11:15 ق.ظ
عالی بود
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر